lubiłam biologię

Monika Porębska jest norwidowską absolwentką 2009. Chodziła do klasy humanistycznej, w której po raz ostatni byłam wychowawczynią.

Dawno się nie widziałyśmy.

Monika zdobyła licencjat z Ochrony Dóbr Kultury, ale zazwyczaj się tym nie chwali. W Krakowie zaczęła naukę w szkole odzieżowej a kontynuuje ją w Sosnowcu. W tej szkole uczy się szyć, oczywiście, ale są też inne przedmioty – materiałoznawstwo, modelowanie ubioru, zajęcia z projektowania. Monika chce być dobrym wykonawcą zaprojektowanego stroju. Podoba jej się, że może nadać kształt, zmaterializować narysowaną sukienkę. Powiedziała – to satysfakcja umieć to zrobić.

Monika także pracuje. Obecnie  w salonie z biżuterią by Dziubeka. Bardzo lubi tę pracę. Jednym z jej obowiązków jest noszenie firmowej biżuterii. Powiedziała, że to absolutnie nie jest przymus, bo  biżuteria bardzo jej się podoba, szczególnie ta najdroższa. Zapamiętała klienta, który wybrał bransoletkę dla żony i nawet nie zapytał o cenę, od razu zdecydował się na kupno.

Trudno mi było Monice zrobić zdjęcia, ponieważ klienci dopisali i stale potrzebowali dobrej rady, chcieli coś przymierzyć. A Monika świetnie się z nimi dogadywała.

Monika powiedziała w liceum moim ulubionym przedmiotem była biologia, a ulubionym nauczycielem – pan Paweł Lipiec. Chciałabym pozdrowić moje koleżanki z klasy – Sandrę Wasielke i Karinę Mąkosę. I całą klasę.

Myślę, że pana Pawła Lipca też możemy pozdrowić. Przecież żyje w naszej pamięci.

Monika przypomniała jeszcze, że w czasach licealnych pracowały z Sandrą w weekendy w sklepie na promocji. Ja  tam je kiedyś zastałam i powiedziałam, żeby wzięły się do nauki, bo na zawsze w tym sklepie zostaną. Podobno oburzyły się na mnie (za moimi plecami), że pracują w soboty, wtedy, kiedy inni balują, a jeszcze je skrytykowałam.

No cóż. Nauczyciel nie zawsze mówi mądre rzeczy. Chciałam tylko, żeby się uczyły do matury.

Ten wpis został opublikowany w kategorii absolwenci ku pamięci, pozdrowienia, uśmiech, zainteresowania i pasje, życie prywatne i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

napisz coś miłego

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s